Haluk Bilginer’e Ben-Hur’un basın gösteriminde büyük şok

Türk tiyatrosunun usta ismi Haluk Bilginer’in yer aldığı Ben-Hur filminde oyuncunun soy ismi yanlış yazıldı.

Basın gösterimi gerçekleştirilen filmin jeneriğinde oyuncunun ismi yanlış bir şekilde yer aldı. Ünlü oyuncu Haluk Bilginer 9 Eylül’de vizyona girecek olan ben-Hur filminde rol aldı. Ancak filmin basın gösteriminde yayınlanan jenerikte büyük bir hata yapıldığı ortaya çıktı. Ünlü oyuncunu soy ismi Bilginer yerine Biligner şeklinde yazıldı.

Paramount Pictures ve Metro-Goldwyn-Mayer Pictures ortaklığında çekilen filmin basın gösterimi sırasında yapılan büyük hata ortaya çıktı.

Pilou Asbaek, Sofia Black D'Elia ve Morgan Freeman'ın yanı sıra Haluk Bilginer'in de rol aldığı filmin Türkiye'deki basın tanıtımı dün yapıldı. Türkiye basın tanıtımı sırasında jenerikte yapılan büyük ayıp gözlerden kaçmadı.

Sözcü'nün haberine göre; filmde 'Simonides' karakterine hayat veren 62 yaşındaki Haluk Bilginer'in adı, jenerikte ‘Haluk Biligner' olarak yer aldı. Film, bahsi geçen hata fark edilip düzeltilmeden yayınlandı. Vizyona 9 Eylül Cuma günü girmesi beklenen filmde Bilginer’in sahnelerinin azaltıldığı gerçeği de ortaya çıktı.

Sözcü