Halkbank'a ceza gelir mi?

ABD'deki ambargo davasında jürü kararını verdi. Hakan Atilla 5 ithamdan suçlu bulundu. Peki Ankara'da Halkbank'a gelebilecek olası bir ceza durumu olabilir mi?

ABD'de devam eden davada jüri kararını verdi. Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, 5 ithamdan suçlu bulundu. Öte yandan Atilla, para aklamadan suçsuz bulunurken Hakan Atilla davasında hakim, ceza konusundaki kararını daha sonra açıklayacak.

ABD'deki kumpas davasına ilişkin kritik kararın ardından gelen ilk yorumlar da dikkat çekti. Jürinin verdiği karar bankaya ilişkin nasıl kullanılacak? Halkbank'a ceza gelir mi?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi,katıldığı bir televizyon programında yargılama sürecini ve kararı yorumladı. Selvi şunları söyledi;

"Türkiye uluslararası bankacılık sistemine entegre bir ülke. Ankara'da bir takım hazırlıklar var diye biliyorum. Bence diğer ülkelerin, daha önce ceza alan diğer bankaların yaptığı gibi bir takım pazarlıklarla hem ceza miktarı düşürülebilir hem de bu ceza zamana yayılabilir. Ankara Halkbankası'ından dolayı uluslararası bankacılık işleyişine ambargo gelmemesi için uzlaşma yolunu seçebilir."