Halep'te 200 PYD/PKK unsuru etkisiz hale getirildi

TSK tarafınfan Halep’in kuzeyinde düzenlenen hava harekatında 18 PYD/YPG hedefi imha edildi. Operasyonda 160-200 PYD/PKK’lı etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Halep’in kuzeyinde yer alan Maarat umm Hawsh bölgesine dün hava harekatı düzenledi. Ger.ekleştirilen harekatta PYD/YPG terör örgütüne ait toplamda 18 hedefin imha edilmiş olduğu öğrenildi. Operasyonda 160-200 arasında PYD/PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiği biliniyor.

TSK'dan harekatla ilgili olarak yapılan bilgilendirmeye göre, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının bölgede tespit edilen PYD/YPG terör örgütü unsurlarına yönelik düzenlediği hava harekatında paletli zırhlı, araç, karargah binası ve barınak olarak kullanılan 11 hedef ile 7 dinamik hedef imha edildiği bilgisi paylaşıldı.

PYD/PKK’nın yeni kontrol altına aldığı bölgede bulunan 18 hedefe 26 bomba atıldı, PYD/PKK unsurlarınca karargah, toplanma, barınma alanı ve silah/mühimmat deposu olarak kullanılan 9 bina, bir zırhlı araç, ikisi silahlı 4 araç imha edildi. Harekat sonucunda 160-200 PYD/PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği belirlendi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçaklar, 21.11-23.59 saatleri arasında düzenlenen hava harekatından sonra emniyetle üslerine döndü.
AA