Hakan Şükür'e açılan hakaret davası sonuçlandı

FETÖ firarilerinden eski futbolcu Hakan Şükür’e hakkında resmi Twitter hesabı üzerinden bir kişiye hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminin ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan eski futbolcu ve siyasetçi Hakan Şükür’e hareket suçlamasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Soruşturma tamamlandı

Psikolojik Danışman İsmail Loyan'a Twitter üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla Hakan Şükür hakkında Loyan’ın yaptığı şikayet üzerine başlatılan soruşturma sona erdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Loyan'ın 24 Kasım 2015 tarihinde sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Hakan Şükür adlı kullanıcının Atatürk'le ilgili bir paylaşımını görmesi üzerine yorum yaptığı, bunun üzerine şüpheli Şükür'ün de müştekiye hitaben onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek şekilde ileti göndererek hakaret suçunu işlediği belirtildi.

Şükür'ün hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi

İddianamede, Şükür'ün söz konusu suçla ilgili ifadesinin alınması için tüm adreslerinden arandığı ancak mevcut adreslerinde bulunamadığı için ifadesinin alınamadığı belirtilerek, "Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianame, gönderildiği 33. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Şükür'ün yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

AA