Haftanın Teknoloji Haberlerinden Öne Çıkanlar

MWC için geri sayım başlarken, etkinlikte tanıtılacak cihazlar da bir bir açıklanmaya devam ediyor.

Nokia 5, Nokia 3, Huawei P10, Huawei Watch 2 yeni etkinlik için heyecan yaratan yeni cihazlar arasında yer alıyor. Markalar tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte pek çok farklı markanın yeni cihazlarını piyasaya sunacağı görülürken, bu konuda markalar iddialı ve ön plana çıkmaya çalışıyor.

Yeni Neler Var?

HMD Global'in MWC 2017'de yeni Nokia Android akıllı telefonları tanıtacağını zaten biliyoruz. Yalnızca Çin'de bulunan Nokia 6 ile birlikte HMD Global, Nokia 5 ve Nokia 3 (düşük bütçeli) Android telefonlarını duyuracakları açıklandı.

Samsung Sessiz!

Son rapora göre Apple, Samsung ile 60 milyon OLED panelini üretmek için 4.3 milyar dolarlık bir anlaşma yaptı. Bu, iki şirket arasındaki OLED panelleri için ikinci büyük anlaşma. İlki geçen yıl Nisan ayında yapılmış ve anlaşma ile 100 milyon ekran paneli satılmıştı. Samsung bu noktada etkinlik için sessiz kalmayı tercih ediyor.

Vernee, amiral gemisi Apollo akıllı telefonunu geçen yıl tanıttı ve şimdi bu ayın ilerleyen aylarında Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2017'de halefi Apollo 2'yi tanıtmak. Dünyanın ilk Helio X30 güç akıllı telefonu olacağı söyleniyor. Ayrıca, 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama birimi ve 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip olmak üzere iki farklı model piyasaya sunulacak.