Gülen Cemaati'nin çarpıcı gerçekleri gün yüzüne çıkıyor

Darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen soruşturmalar kapsamında ifadesine başvurulan iş adamı Gülen Cemaati ile ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

15 Temmuz gecesi Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminin ardıdnan başlatılan soruşturmalar dahilinde ifades ialınan bir iş adamı Güln cemaati'ne dair çarpıcı bilgiler paylaştı. İş adamının ifadesine göre cemaat sohbetlerinde cemaatin kapısının önünde durup iğne ucu kadar yardım edenlerin bile cehenneme girmeyeceği söyleniyordu.

Konya'da tespit edilen FETÖ/PYD yapılaşmasının sonrasında toplamda 750 kişiden alınan ayrı ayrı ifadelerde çarpıcı bilgilere ulaşıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, FETÖ'ye finans sağlayan, örgütün etkinliklerine iştirak eden kişilere yönelik başlattığı soruşturmada bilgisine başvurduğu kişilerin ifadeleri, örgütün yapısını iyiden iyiye gün yüzüne çıkardı.

İfadesine başvurulan iş adamı M.T, sohbet toplantılarında cemaatin işleyişi konusunda zaman zaman "hoca" diye tabir edilen kişilerle tartıştığını söyledi.

Sohbetlerde Kur'an-ı Kerim okunmaması, devamlı Fetullah Gülen'den bahsedilmesi, Risale-i Nur kitaplarının Kur'an'dan daha fazla ön planda tutulması ve dershanelerin kapatılması gibi konularda tartışmalar yaşadıklarını ifade eden M.T, aklına yatmayan, mantığına aykırı konuları dile getirdiği için kendisi ve kardeşinin pek sevilmediğini bildirdi.

İnsanları etkilemek için "ağlama" seansları yapılmış

Cemaat sohbetleri ile ilgili özel bilgileri ifadesinde paylaşan iş adamı M.T cemaate destek verdikleri için kendileirni kaybetmemeye çalıştıklarını ifade ederek, sohbete katılan insanlara Fethullah Gülen'in neler yaptığını, yurt içindeki ve yurt dışındaki faaliyetlerini izlettiklerini sonrasında ise katılan kişilerin etkilenme seviyesini üst düzeye taşımak için saatlerce abartılı 'ağlama seansları' gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu şekilde sohbete katılan kişilerin daha çok etkilendiğini ifade eden M.T, sohbetlerde Hz. Muhammed ile Fethullah Gülen'in kıyaslandığını ifade etti.

Bir gün yine cemaat sohbetine katılan ve Fetullah Gülen'in neden Amerika'da kalıp, Türkiye'ye gelmediğini sorduğunu aktaran M.T,

"Gülen, Peygamber Efendimizle kıyaslanarak, Peygamberimizin hicret ettiği Medine halkının çok zengin olduğunu, oradaki zengin ve nüfuzlu insanlara Müslümanlığı kabul ettirince Medine'de İslamiyetin daha hızlı yayıldığını belirterek, Amerika'nın dünyayı yöneten çok büyük bir ülke olduğunu, Gülen'in burayı Müslümanlaştırmak için Amerika'da bulunduğunu söylediler." diye konuştu.

Cennet için cemaate toplu iğne ucu kadar yardım etmek yeterliymiş

M.T, bir sohbet toplantısında başından geçen farklı bir konuyla ilgili de şunları söyledi:

"Bir sohbet hocası, Fetullah Gülen'in cehennemin kapısının önünde durup kendi cemaatine iğne ucu kadar yardım etmiş kişilerin cehenneme girmesine izin vermeyerek, cennete alacağını anlatmıştı. Kendi cemaatinden olanları ve cemaatine yardım edenleri cennete alacakmış. Bu örnekler gibi dinimizle ilgisi olmayan, kendi kafa yapıları ve düşünce yapılarına uygun şeyler anlatılınca hocalarla çok tartışmalarımız oluyordu."

Sohbetler sırasında kendisinden para istenmediğini, ancak iş yerine gelen kişilerin burs, kurban, öğrencilere yardım gibi isimler adı altında para talep ettiğini bildiren M.T, yardımları genellikle müşteri evrakları ile çek ya da senet olarak yaptıklarına işaret etti.

M.T, 17-25 Aralık sürecinden sonra cemaatin devlete karşı olan hainliği ve terör örgütü gibi davranışlarını görünce tüm ilişkilerini kestiklerini aktardı.