Görevden alınan Hazinedar, belediye önünde açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar açıklama yaptı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hazinedar yaptığı açıklamada, "Milletin verdiği emaneti millet alır. Basından öğrendiğim karar ilişkin söyleneceklerin bir çoğunu bugün paylaştım. Ailemde ve sülalemde tek bir FETÖ'cü bulamazlar" dedi.

Murat Hazinedar'ın görevden alındıktan sonraki açıklaması ise şu şekilde;

"Basından öğrendim"

"Hepinizden Allah razı olsun. Allah'ın verdiği canı Allah alır. Demokrasilerde de milletin verdiği yetkiyi millet alır. Henüz bana tebliğ edilmemiş basından öğrendiğim kararla ilgili düşüncelerimi bugün basın önünde paylaştım.

"Sülalemde FETÖ'cü bir tek kişi bulamazlar"

Milletin isteklerine saygı göstererek hizmet etmeye çalıştık. Beşiktaş çok özel bir yer. Herkesin gözünün üstünde olduğu bir yer. Ben yüzde 77 oyla Türkiye rekoruyla seçilmiş ilçenin belediye başkanıyım. Uzaklaştırılma gerekçem bir takım yolsuzluk iddialarıyla birlikte 2016 yılından itibaren yürütülen FETÖ'ye üye olmak suçundan yürütülen soruşturma. Değil ben sülalemde FETÖ'cü bir tek kişi bulamazlar. İktidarın FETÖ'yü meşru gördüğü 17-25'ten önce bile nokta kadar işimiz olmamıştır, olamaz."