Google’dan Galaxy S8 Serisine Özel Müzik Özelliği Geldi

Google Play Müzik, Samsung Galaxy S8 ve S8 + kullanıcıları için ayrıcalıklı bir özelliğe sahip. İşte detaylar

Galaxy S8 serisi ile ilgili Google’dan çok önemli bir hamle geldi. Yapılan resmi açıklamalar ile birlikte netleşen bu durum, özellikle Google’ın müzik sisteminin Galaxy S8 serisi ile birlikte çok daha etkin bir hale geldiği gösterdi.

Yenilikler Neler?

Bu hamlenin arka planında farklı değişiklikler de yer alıyor. Öyle ki Google Play Müzik, bundan sonraki süreç içerisinde tüm dünyadaki Samsung telefonlarında varsayılan müzik çalar olarak gelecek. Bu bakımdan Google Play Müzik kullanım oranlarının artmasının yanı sıra telefonlara özel olarak yenilikler eklenecek uygulama, kullanıcılara özgü bir müzik keyif sunacak.

Açıklamalara göre Samsung Galaxy S8 ve S8 + sahipleri, 100 bine kadar kendi şarkılarını Google Play Müzik'e ücretsiz olarak yükleyip akıtabilecekler. Diğer Play Müzik kullanıcıları için bu sınır 50 bin olarak belirlendiği gibi S8 kullanıcıları için bu durum cazip hale getirilmiş durumda.

Ortaklıkta Yenilikler Sürebilir

Google ve Samsung arasında yapılan bu ortaklık aynı zamanda gelecek için de merak uyandırıyor. Öyle ki yapılacak çalışmalar sayesinde yeni özelliklerin de kullanıcılara sunulabilmesi mümkün görünüyor. Özellikle Galaxy S8 serisi için şu anda durum oldukça cazip görünüyor.