Google’da Kişisel Araştırmalar Devreye Giriyor

Google tarafından yapılan açıklamalarda özellikle kişilerin kişisel arama yapabilmesi adına yeni özelliklerden yararlanabileceği belirtildi.

Google arama sonuçlarının yer aldığı ekranda özellikle kişisel verilerin yer almasını sağlayacak. Bu konudaki en önemli detay ise özellikle kullanıcıların bu sonuçları sadece kişisel olarak görebilir olması. Öyle ki Google fotoğraflar, mail gibi farklı servisler üzerindeki verilerin, kişilerin arama yaparak Google arama sonuçları üzerinde görebilmesi mümkün. Diğer kullanıcılara açık olmayan bu özellik kişilerin aramalarını Google üzerinden daha hızlı bir şekilde yapmasını sağlıyor. Bu bakımdan kişilerin işlemleri ihtiyaçlarını daha da kolay hale getirmek isteyen Google, yaptığı bu hamle ile birlikte büyük bir kolaylık sağlamayı da başarmış durumda.

Sadece Arama Yapanlar Görecek

Google ile ilgili paylaşılan bu yenilik aynı zamanda kullanıcıların cazip bir fırsattan yararlanmasını sağlayacak. Herhangi bir ek işlem yapılmadan kişilerin bu konuda destek sağlaması mümkün. Yeni özelliğini hem masaüstü versiyonunda hem de mobil versiyonunda yer alacağı belirtilirken, bu durum kullanıcıların farklı platformlar üzerinden dahi bu imkândan yararlanmasını sağlayacak. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerden itibaren aktif bir şekilde kullanılacak yeni özellikte kullanıcıların kişisel içeriklerini bulması ve bu içeriklerini kullanması noktasında yeni bir seçenek yaratacak.

Google tarafından yayınlanan blog yazısı ile birlikte bu yeni özellik duyulurken, kullanıcıların bu özellikten istediği zaman ve istediği şekilde yararlanabileceği de belirtildi.