Google Yeni Uygulamayı Piyasaya Sundu

Google kullanıcıların talepleri doğrultusunda farklı uygulamalar geliştirirken yeni uygulama kıble uygulaması oldu.

Özellikle Ramazan ayında Müslümanların Google Play Store üzerinden en çok aradığı kelimelerden bir tanesi olan kıble için Google hamle yapmakta gecikmedi. Geliştirilen yeni uygulama ile birlikte kullanıcıların bulunduğu bölgedeki kıblenin yönünü öğrenmesini sağlayan Google böylece yeni bir alternatif yaratmış oldu.

Kıble bulma özelliği bulunan uygulamanın basit ve sade bir tasarıma sahip olması sebebiyle kullanıcıların bu konuda işini daha da kolaylaştırdığı gibi Google kıble özelliğinin yüksek kullanım oranlarını ulaşmasını sağladı. Google tarafından yeni uygulamaya kıble bulucu adı verildiği gibi özellikle önümüzdeki dönemlerde kıble bulucunun oldukça yüksek kullanım oranlarına ulaşması bekleniyor.

Kullanıcılar yeni uygulamayı kullanma aşamasında ise interneti kullanmak zorunda. İnternet ve GPS sistemi üzerinden çalışan uygulama böylece bulunan lokasyona göre kıblenin ne tarafta olduğunu tespit edilmesini sağlıyor. Benzer uygulamalar farklı isimler altında bulunsa da özellikle kullanıcılara güven sağlamayı başaran Google tarafından böyle bir uygulamanın sunulmuş olması bu konuda oldukça dikkat çekiyor. Google tarafından kullanıcılara sunulan bu yenilik aynı zamanda kıble uygulamasıyla yer alan Google'ın bu tip yeniliklerle de piyasada olacağını gösteriyor. Özellikle Müslümanlara yönelik sunulan bu uygulamanın ardından yine Hedef kitleye yönelik farklı çalışmalar ve uygulamalar piyasaya sürülebilir.