Google SMS’le Doğrulama Çağrısı Yaptı

Google daha güvenli kullanımlar için kullanıcılara SMS çağrısı yaptı.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Google, iki adımlı doğrulamasını kullanıma açmıştı. Daha kolay oturum açmayı etkinleştiren yeni bir özellik ile tüm uygulamaları güncelleyen Google, şimdi ise iki adımlı doğrulama sisteminin kullanılması adına kullanıcılara çağrı yapmaya başladı.

Google Şubat 2017'den önce, kullanıcılara hesaplarını güvende tutmak için daha iyi bir seçenek sunan 2 adımlı doğrulama isteminde değişiklikler yaparken, bu yeni sistem özellikle güvenlik noktasında sistemin daha da iyi hale gelmesini sağladı. Önümüzdeki hafta boyunca kullanıcılara oturum açma ekranında SMS için davetiye gösterecek olan Google, böylece Google servislerindeki güvenlik seviyesi de arttırılmış olacak.

Yeni Sistemden Nasıl Yararlnılacak?

Kullanıcıların SMS doğrulama sistemini kullanabilmek adına yapması gereken ilk işlem, Google ayarlarından bu yeni özelliği etkinleştirmek. Onaylı telefon üzerinden SMS’li bir şekilde giriş yapabilecek olan kişiler, hesap şifreleri ele geçirilse dahi mesaj onayı olmadan hesaplarına giriş yapılamayacağından dolayı güvenliği sağlayabilecek. Konuyla ilgili yapılan uyarılarda, özellikle güvenlik noktasında artık çok daha dikkatli olunması gerektiği vurgulanırken, kullanıcılar bu aşamada Google desteği sayesinde kolay bir şekilde SMS doğrualma sistemine geçiş yapabilecek. Üstelik tamamen ücretsiz olacak bu sistem, kişilerin kullanımlarını da kolay bir hale getirecek.