Google, S8 Serisi İçin Daydream VR’ı Sunuyor

Google cephesinden gelen yeni haberlere göre Daydream VR, artık S8 serisi için de sunulacak.

Mayıs ayında gerçekleştirilen I / O 2017'de Google, Samsung'un amiral gemisi S8 ve S8 + akıllı telefonlarının bu yaz bir yazılım güncellemesi ile Daydream desteğini alacağını belirtmişti. Google şimdi söz verdiği gibi, telefonun güncellendiğini, Daydream View VR kulaklık seti ile cihazların artık kapsamlı VR deneyimini desteklemeye başladığını duyurdu. Bu açıklama ile birlikte Daydream VR’ın kullanım noktasında da yeni bir dönemin başlanacağı net bir şekilde ortaya çıktı.

Google Play’den İndirilecek!

Daydream uygulaması şu anda Google Play'den indirebilir durumda. Bazıları, Google VR Service uygulamasının verilerini temizlemenin telefonlar için Daydream desteği sağladığını da açıkladı. Bu bakımdan kullanım sırasında bu detaya da dikkat edilmeli.

Hangi Cihazlarda Daydream VR Var?

Google'ın Pixel ve Pixel XL akıllı telefonları, Daydream View VR'yi destekleyen ilk akıllı telefonlardı. Daha sonra Moto Z ve Moto Z Force akıllı telefonlara Daydream desteğini ekleyen Google, bu cihazlara Android Nougat güncellemesini göndermişti. Asus Zenfone AR ise başlangıç aşamasında Daydream desteğiyle birlikte gelmişti. Huawei Mate 9 Pro, Porsche Design Mate 9 ve ZTE Axon 7 de şu anda desteklenen modeller arasında. Son gelişmeler ile birlikte Galaxy S8 serisi de bu desteği sunmaya başladı.