Google Resim Araması Gelişti

Google cephesinden gelen son bilgilerde, resim arama özelliğinde yeniliğe gidildiği belirtildi.

Google Android ve mobil arama için Google Apps uygulamasındaki resim aramasını güncelledi. Amaç, kullanıcıların seçilen görüntüler için sonuçları kategorize etmesini kolaylaştırmak ve sonuca daha hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlamak.

Google Resim Arama Sayfasında Neler Değişti?

Resim sonuçlarının sol alt köşelerinde artık rozetler görülecek. Örneğin, resim aramasında cupcake fotoğrafları arıyorsanız, hem video hem de tarifi sonuçları için rozetler sayfaya eklenecek. Rozetler arama sonuçlarının video, metin gibi içeriğine yönelik bilgi sunacak. Ayrıca ürünler ve GIF'ler için de ayrı rozetler gösterilecek.

Blogta Duyuruldu

“Android ve mobil web için artık Google uygulamasında, tek bir dokunuşla keşfedebileceğiniz başka şeyleri gösteren rozetler ekliyoruz.” Diyerek yeni güncelleme ile ilgili blog yazısında detayları paylaşan Google, aynı zamanda kişilerin bu rozet sistemi ile bir sonraki yenilik için de farklı bir kullanım elde edeceğinin sinyallerini verdi.

Google arama özelliği son dönemlerde artan bir kullanım oranına sahip olduğu gibi Google tarafından yapılan yeni güncelleme, bu aşamada kişilerin daha kolay bir şekilde sonuca ulaşmasını sağlayacak. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerden itibaren yeni bir arama sayfası ile Google yeni bildirimler almaya başlayacak.