Google Reklamları Artık Sanal Gerçeklikte de Karşımıza Çıkacak

Sanal gerçeklik üzerine çalışmalarını artıran Google, özellikle reklam servisini sanal gerçeklik üzerinde yayınlayacak.

Google tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada özellikle sanal gerçeklik sistemlerinde reklam sistemlerinin kolay bir şekilde gösterilebileceği ifade edildi. Özellikle internetin en büyük reklam sevisine sahip Google tarafından böyle bir hamlenin yapılması sürpriz bir etki yapmazken Google tarafından bu alanda destek sağlanması reklam verenler için de oldukça dikkat çekti.

Sanal Gerçekliğe İlgi Artıyor

Şu anda reklamı servislerinin sanal gerçeklik ile uyumlu olmadığı ifade edilirken Google tarafından yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte bu konuda daha somut adımlar atılabilecek. Konu ile ilgili yapılan açıklamalar sonrasında özellikle sanal gerçeklik çalışmalarının daha da hızlanması beklenti haline geldi.

Sanal gerçeklik sistemlerinde reklam servislerinin kullanılamaması kişilerin gelir elde etmesine engel oluyordu. Fakat Google tarafından reklam desteğinin verilecek olması, bu aşamada oldukça önemli. Öyle ki uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde de Google'ın bu hamlesinin aynı zamanda bir devrim olabileceği belirtiliyor. Bu çalışmalar neticesinde Google cephesinden gelecek diğer hamleler sanal gerçekliğin geleceğine yönelik oldukça önemli mesajlar içeriyor.