Google Play Store’de Yaz İndirimleri Başladı

Android işletim sisteminin uygulama mağazası olan Google Play Store'de yaz indirimlerinin başladığı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde başlatılan yaz indirimlerinde 13 Temmuz 2017 son gün olurken bu tarihe kadar Android kullanıcıları yüksek indirimlerden yararlanabilecek. İndirimlerin hem mağaza içerisinde hem de uygulama içi satın almalarda geçerli olması ise özellikle kullanıcıların çok sevdiği oyunlarda daha uygun fiyatlarla destek alabilmesi mümkün olacak.

İndirimler Ne Zaman Bitiyor?

Yapılan açıklamalarda farklı kategorilerdeki indirimlerin hangi tarihlerde sonlanacağı detaylı bir şekilde açıklandı. Oyun, uygulama, kitap ve müzik kategorilerinde indirimler 6 Temmuz tarihinde sona erecek. Filmler ve diziler kategorilerinde ise indirim tarihi belirtildiği gibi 13 Temmuz'a kadar devam edecek.

Uygulamaların özellikle abonelik indirimleri Google Play yaz indirimleri kapsamında çok uygun seviyelere çekilmiş durumda. Öyle ki pek çok popüler uygulamada 1 yıllık abonelikler %50 indirimli bir şekilde sunuluyor. Bu bakımdan aboneliği biten ya da yeni bir abonelik almak isteyen kişilere Google Play yaz indirimleri döneminde bu konuda işlem yapması oldukça avantajlı olacak.

Yapılan açıklamalara göre oyun kategorisinde yüzde 80, kitap kategorisinde yüzde 50 ile yüzde 80 arasınad indirim sunulacak. Google Play müzik aboneliklerinde 4 ay hediye ediliyor. Filmlerde ise film başına 1 Dolar dönemi başlatıldı. Google Play üzerinden sunulan imkanlar kullanıcıların çok daha uygun fiyatlar üzerinden işlem yapabilmesini sağlıyor.