Google Play Müzik'in Yeni Yayın Radyo Yayınıyla Geldi

Google Play Müzik için yeni bir gelişme daha yaşandı. İşte sisteme eklenen radyo özelliği ile ilgili detaylar.

Google, tüm kullanıcılar için Play Müzik’te yeni yayın radyo özelliğini geliştirdi. Şirket geçen ay Samsung Galaxy S8 ve S8 + için bu özelliği ilk olarak duyurmuştu. Bununla birlikte, artık Samsung olmayan tüm cihazlarda da Google Play Müzik radyo özelliğinin kullanıma sunulacağı ifade edildi. Bu bakımdan Samsung ile sınırlandırılan özellikteki sınırlar kaldırılmış oldu. Güncelleme ile birlikte tüm kullanıcılar Google Play Müzik üzerinden radyo yayını alabilecek.

Samsung İle Dikkat Çekmişti

Google'ın ve Samsung, Nisan ayının başında, Play Müzik'i tüm dünyadaki Samsung telefonlarda varsayılan müzik çalar olarak ayarlamak için anlaşmıştı. Radyo özelliği de yine Google Play Müzik için bu anlaşma dahilinde dikkat çekmişti. İstasyon farklı bir yapay zeka desteklediği gibi kişilere özgü müzik keyfi sunmak için de yeterli. Dinleme geçmişiniz ve müzik tercihlerinize dayalı olarak son iki haftada çalışan şarkıları ve albüm sürümlerini seçmek için yapay zekadan destek alan Google Play Müzik, böylece kişilerin kişisel bir Google Play Müzik kullanmasını da sağlayacak.

Kimler Yeni Özelliği Deneyecek?

Herkes, Google Play Müzik'in ücretsiz, reklam destekli bölümünü kullananlar da dahil olmak üzere Yeni Yayın Radyo'yu dinleyebilecek. Bu bakımdan herhangi bir sınır olmaksızın Google Play Müzik radyo özelliğini denemek mümkün. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, Google Play Müzik için güncellemenin kademeli bir şkeilde sunulacağı açıklanırken, bu güncelleme radyo yayını noktasında büyük bir fırsat sunacak. Üstelik özelliğin ücretsiz olması da yine kullanıcılar için cazip bir durum yaratıyor.