Google Play Music’te Ücretsiz Deneme Süresi Uzatıldı

Google Play Music olarak adlandırılan müzik servisinde, ücretsiz hizmet süresinin uzatıldığı belirtildi.

Özellikle Google, müzik servislerinin gelişebilmesi adına yeni üyelik alan kullanıcılara 90 gün boyunca ücretsiz bir şekilde hizmet sunuyordu. Bu durum kullanıcılardan olumlu tepkiler aldığı gibi, yeni bir açıklama daha yapıldı.

Yapılan yeni açıklamalarda Google Play Music uygulamasını indiren ve ilk defa üye olan kullanıcılar, 90 gün yerine 120 gün hediye süreye sahip olacak ve böylece 4 ay boyunca Google Play Music kullanmak isteyenlerin hiç ödeme yapmadan bu imkândan yararlanabilecek.

Google Play Music Reklamlı Olacak

Google Play Music için yapılan bu açıklamalarda, önemli bir detay da paylaşıldı. Açıklamalara göre 4 aylık ücretsiz süre boyunca kullanıcılara reklamlı versiyon sunulacak. Kullanıcıların reklam görmek istememesi halinde ise ücretli versiyonu geçiş yapması gerekecek ve ayda 9.99 dolar üzerinden üyelik alınarak temel paket ile Google Play Music reklamsız bir şekilde kullanılabilecek.

Kişilerin aile hesabı gibi farklı abonelik türlerini de tercih edebilmesi mümkün. Bu durum kullanıcıların kendi zevklerine göre müzik keyfi yaşamasını sağlamanın yanı sıra özellikle kişilerin ücretsiz bir şekilde uygulamayı denemesi mümkün. Bu açıdan önümüzdeki günlerden itibaren Google Play Music kullanım oranlarının daha da artması mümkün görünüyor. Özellikle piyasadaki rakipleriyle yarışabilmek ve daha fazla dikkat çekebilmek adına çabalayan Google'dan böylesine bir imkan getirilmiş olması kullanıcıların da tatmin olmasını sağlayabilir.