Google Pixel XL 2 Ortaya Çıktı

Uzun zamandan beri merak edilen Google Pixel XL 2 ile ilgili detaylar netleşti.

Google tarafından 2017 yılı içerisinde piyasaya sunulması beklenen Google Pixel XL 2 modelleri ile ilgili özellikle test sonuçlarının paylaşılması, donanımlara ulaşılmasını sağladı. Cihazlarda performansı ve donanımları daha güçlü hale getirmesi beklenen Google, bu konuda beklentileri karşılayabilecek durumda.

Telefonda Neler Olacak?

Açıklamalara göre telefondan Android 7.1.1 işletim sistemi kullanılacak. 5. 6 inç büyüklüğünde bir ekran ile gelecek telefon Qualcomm Snapdragon 835 yonga setini kullanacak. Qualcomm Adreno 540 grafik seti ile gelecek cihaz, bu bakımdan performans ve grafik açısından oldukça üst düzey bir performans sağlayacak.

Telefonda 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ise dikkat çeken diğer önemli detaylar arasında yer alıyor. Kullanıcıları tatmin edebilecek olan Google, 12 megapiksel arka, 8 megapiksel ön kamerayla kullanıcılara sunulacak. Özellikle konu ile ilgili gündeme gelen haberlerde üç farklı telefon serisinin piyasaya sunulabileceği ve 3 serinin de farklı özellikler ve etiket fiyatları ile piyasada yer alacağı belirtiliyor. Bu bakımdan kullanıcıların farklı tercihlerini karşılayabilecek Google Pixel serisinde farklı versiyonlar seçim şansı tanıyacak.

Satışa çıkarılacak olan cihazların etiket fiyatları hakkında şu ana kadar net bir bilgi paylaşıldı. Fakat özellikle geçtiğimiz Google Pixel bir modeli göz önünde bulundurulduğunda, yeni cihazlarda yüksek bir etiket fiyatı ile kesin olarak piyasaya sunulabilir.