Google Haritalar’ın Turuncu Noktalar Geliyor

Google Haritalar ile ilgili yeni bir özellik geliyor. İşte detaylar.

Dünya genelinde en çok kullanılan harita sistemlerinin bir tanesi Google Haritalar olurken, özellikle tatil gibi özel dönemlerde kişilerin bulunduğu bölgedeki tüm gezilecek yerlere hakim olabilmesi adına Google Haritalar üzerinden artık destek verilecek.

Google Haritalar Kolaylık Sağlayacak

Konu ile ilgili paylaşılan son bilgilerde Google Haritalar servisine yapılacak yeni güncelleme ile birlikte turuncu noktalar ile yeni bir özelliğin devreye alınacağı ve gezilmesi gereken önemli yerlerin turuncu noktalar. ile gösterileceği ifade edildi.

Şu anda kullanılması mümkün olmayan yeni özellik kişilerin özellikle tatil öncesinde büyük bir kolaylık yaşamasını sağlayacak. Tatile gidilecek olanlar, bölgedeki tüm güzellikler için araştırma yapma derdinden kurtulacak vatandaşlar, Google Haritalar üzerinden kendisine en yakın olan gezilecek yerleri görerek rota alarak bu yerleri gezebilecek. Özellikle yabancı bir ülkede istenilen yere ulaşılması büyük bir sorun olurken Google Haritalar servisi ile özellikle kullanıcılar yol tarifi alarak bu yerlere kolay bir şekilde erişebilecek.

Mekanlar, restaurantlar, mağazalar ya da şehirlere özgü olan her ne varsa Google Haritalar sistemine dâhil edilecek. Yapılacak güncellemeler sonrasında turuncu işaretlerle gösterilecek olan bu yerler, kişilerin kolay bir şekilde bu yerler hakkında bilgi almasını sağlayacak. Üstelik turuncu olarak noktalanan bu yerler için kişiler daha detaylı bir şekilde bilgi almak istemesi halinde nokta üzerine dokunarak detayları inceleyebilecek.