Google Haritalar'a Tekerlekli Sandalye Erişebilirliği Ekleniyor!

Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırabilmek adına teknoloji devlerinden yenilikler gelmeye devam ediyor.

Engelli bireylerin günlük yaşamdaki ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına teknoloji büyük bir önem taşırken, özellikle Google Haritalar servisi üzerinden yapacağı yenilik ile engelli vatandaşlara yönelik büyük bir kolaylık sunacak. Elde edilen bilgilere göre engelli vatandaşlar Google Haritalar üzerinden yapacağı incelemeler neticesinde mekanların tekerlekli sandalye kullanımına uygun olup olmadığını görebilecek.

Yeni Sistem Nasıl Çalışacak?

Bunun için öncelikli olarak işletmelere büyük bir görev düşüyor. İşletme sahiplerinin özellikle mekanlarının engelli vatandaşların kullanımına uygun olması halinde bu detayları Google Haritalar servisine girmesi gerekiyor. Bu servise giriş yapıldıktan sonra ise kullanıcılar harita servisi üzerinden yapacağı incelemelerde bu yerin engelli bireyler için uygun olduğunu görebiliyor. Böylece ihtiyaçların karşılanması aşamasında daha çok bu merkezleri tercih edebilecek olan engelliler, daha kolay bir şekilde yaşama dahil olabilecek.

Açıklamalarda önümüzdeki dönemlerde etkin bir şekilde kullanılmaya başlanacak olan yeniliğin büyük bir öneme sahip olduğu ifade edilirken tüm bu yenilikler sayesinde engelli vatandaşlara Google tarafından destek verilmiş olacak.

Google Haritalar servisi üzerinde yapılacak olan bu yenilik aynı zamanda işletmelerinde bu konuya daha fazla duyarlı olmasını sağlayacak. Konu ile ilgili güncellemenin önümüzdeki dönemlerde yapılacağı ifade edilirken aynı zamanda işletmelerin bilgi girişi yapabileceği ekranlarda yine güncelleme ile birlikte sunulacak.