Google, Google Play Store Puanlama Algoritmasını Güncelliyor

Google Play Store için artık yeni bir algoritma geliştirildi. İşte yenilikler.

Google, daha iyi performans gösteren, çarpışmayan uygulamaları artırmak için Play Store puanlama algoritmasını güncelledi. Şirket arama ve keşif algoritmalarımızı uygulama kalitesini yansıtacak şekilde geliştirerek, Google Play Store üzerinden daha iyi bir şekilde hizmet vermeyi hedefliyor.

Güncelleme Neler Getirecek?

Bu yeni özellik Play Store'da düşük kaliteli benzer uygulamalardan daha fazla, kaliteli uygulamalar gösterileceği anlamına geliyor. Google, bu güncellemenin asıl amacının en iyi uygulamaların terfi edilmesini sağlamak ve bunun da daha fazla uygulama kullanımı ve etkileşime gitmesini sağlamak olduğunu belirtti. Şirket, uygulama geliştiricileri, temel performans sorunlarını belirlemek için yeni Android Vital araçlarından yararlanmaya da teşvik etmeye başladı. Bu bakımdan yeni yapılan açıklamalar ve düzenlemeler, Google sayesinde geliştiriciler için de yeni bir yol haritası çıkarılmış durumda.

Google Play Store Güncellemeleri Sürüyor

Geçen yılın Kasım ayında, Google, Play Store yüklemeleri ve uygulama incelemeleri için spam algılama ve sahtekarlık sistemini geliştirilmişti. O zamandan bu yana ciddi bir temizliğin yapıldığı Google Play Store’de yeni dönem ile birlikte kalitesiz uygulamalar daha fazla arka plana itilecek. Böylece Android işletim sistemini kullanan kişilerin bundan sonraki süreçte daha kaliteli uygulamaları kullanmanız mümkün.