Google Fotoğraflar’a Arşiv Özelliği Geliyor

Google, fotoğrafları ana fotoğraflarınızdan gizlemenizi sağlayan Photos için yeni bir özellik geliştirdi. İşte detaylar.

Google Fotoğraflar için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda arşiv özelliğinin de sisteme eklendiği belirtildi. ,

Google Fotoğraflar Arşiv Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Arşiv olarak adlandırılan bu yeni özellik,sol üstte üç satır ile temsil edilen hamburger menüsüne dokunulduktan sonra görülüyor. Bu açıdan güncelleme sonrasında kullanıcılar Google Fotoğraflar üzerinden arşiv özelliğini kolayca kullanabilecek.Arşiv temelde fotoğrafları farklı bir klasörde tutmanızı ve istediğiniz zaman kontrol etmenizi sağlıyor.

Arşiv Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Bir fotoğrafı arşivlemek için bir fotoğraf seçip sağ taraftaki üç noktaya dokunun. Sonunda bir arşiv seçeneği göreceksiniz. Üzerine dokunursanız fotoğrafı arşivlenecek. Bir fotoğrafı arşivlediğinizde, ana fotoğraf galerinizde yok olacak. Bir kerede birden fazla fotoğrafı arşivleyebilirsiniz. Arşivlenen fotoğraflar arama, albümler ve yeni arşiv3 görünümünde halen görülebilir. Bu durum özellikle saklanmak istenen fotoğraflar için oldukça ideal.

Özelliğin temel amacı kullanıcıların fotoğraf beslemelerini temiz tutmak ve kişisel fotoğraflarını silmek yerine güvenli bir yerde saklamalarını sağlamak. Arşiv özelliği Android ve iOS'daki Google Fotoğraflar uygulaması için kullanıma sunulmuş durumda. Bu bakımdan yeni özellikten yararlanmak isteyenlerin güncellemeyi alması yeterli. Uygulama mağazası üzerinden yapılacak kontroller ile güncelleme cihazlara alınabilir.