Google Fotoğraflar 1 Milyarı Aştı

Google tarafından geliştirilen fotoğraf uygulamasının 1 milyar indirme sayısını aştığı belirtildi.

Özellikle sınırsız ve ücretsiz depolama imkanı sunarak kısa süre içerisinde tüm telefonlarda yer almayı başaran Google Fotoğraflar, kullanıcılarda memnuniyet yarattığı gibi kullanım oranlarını da sürekli artırmayı başardı. Yapılan incelemede Google Fotoğraflar uygulamasının şu anda 1 milyar indirme barajını geçtiği ifade edilirken, 1 milyar defa indirilen uygulama ile birlikte Google'un yüksek kullanım oranlarına ulaşması hedefleniyor.

Kullanım Oranları Artabilir

Kullanıcıların fotoğraflarını düzenli bir şekilde saklaması ve farklı cihazlar üzerinden fotoğraflarına ulaşabilmesi adına oldukça alternatif olarak görülen Google Fotoğraflar, kullanıma sunulduktan sonra kısa süre içerisinde beğeni toplamayı başardı. Bu bakımdan kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalar listesinde yer alan Google Fotoğraflar özellikle güncellemeler ile birlikte daha iyi ve pratik bir kullanım sağlayacak.

Android işletim sistemine sahip cihazların büyük bir bölümünde önceden kurulu olarak gelen bu uygulama, kullanıcıların isteğe bağlı olarak da indirebilecek durumda. Fotoğraflarına önem veren ve fotoğraflarını yedeklenmesini, güvenli bir şekilde saklanmasını isteyen kullanıcılar, bilgisayar ya da cihazlarına Google Fotoğrafları indirerek kurabilir. Google fotoğraflar uygulaması ile bir milyar barajını aştığı gibi bu konuda yakalanması zor bir başarı da elde etti. Öyle ki bugüne kadar dünya genelinde çok az bir uygulama 1 milyar kullanıcı sayısını aşmıştı.