Google Earth'te Canlı Yayın Dönemi Başladı

Google'ın en sevilen harita uygulamalarından birisi olan Google Earth için canlı yayın döneminin başlayacağı ifade edildi.

Harita uygulamaları arasında oldukça dikkat çeken Google Earth, özellikle 2017 yılı itibariyle çok ciddi bir değişim içerisine girmişti. Öyle ki yapılan yenilikler ile birlikte üç boyutlu bilgi kartlarının eklendiği Google Earth, kullanıcıların daha güncel ve detaylı bir şekilde bilgi almasını sağlıyor. Bu özelliklerin sevilmesi ve kullanılmaya başlanması ise uygulamanın farklı bir yönde geliştirilmesini sağlar. Yapılan açıklamalara göre artık üç boyutlu bilgi kartlarının yanı sıra artık Google Earth üzerinden canlı yayın dönemi başlayacak.

Voyager Üzerinden Yayın Yapılacak

Voyager olarak adlandırılan yeni özellik üzerinden kullanıcıların gerekli olan desteği elde edebileceği ifade edilirken, canlı video yayını yapmak ve özellikle video yayınlarını izlemek artık mümkün olacak. Önümüzdeki günlerde güncelleme ile pek çok farklı cihaza sunulacak olan özellik, böylece harita servisinin daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. Üstelik kullanıcıların dünyanın çok farklı bölgelerindeki canlı yayınları izleyebilecek durumda olması bu konuda daha farklı bir ilgi yaratabilir. Konu ile ilgili yapılan resmî açıklamalarda kişilerin özellikle kış uykusundan uyanan kutup ayılarını dahi izleyebileceği ifade edildi. Böylece kişiler farklı coğrafi olayları da yine yapılacak incelemeler ile birlikte kişiler kolay bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayabilecek.