Google, Düşük Çözünürlükleri Büyütecek!

Son dönemlerde görsellere yönelik yaptığı çalışmaları ile dikkat çeken Google, yeni projesinde DÜŞÜK çözünürlüklü fotoğraflarda dahi kayıp yaşamadan büyütme yapmayı başar

Görsellerin sıkıştırılması ve kalite kaybı olmadan büyütülmesi ya da daha küçük boyutlarda kullanılabilmesi adına önemli geliştirmeler yapan Google, yeni bir projesini daha duyurdu. Google tarafından yapılan bu yeni açıklamalarda kullanıcıların düşük çözünürlüklü fotoğrafları dahi netleştirme imkanı olacağı belirtildi.

Fotoğraflara Google Desteği

Yapılan yeni çalışmalar ile birlikte kullanıcılar oldukça cazip özellikleri telefonlarında ya da uygulamalarda kullanma fırsatı elde edecek. Google tarafından geliştirilen yeni uygulamada farklı teknikler kullanılıyor.

Çaprazlama işleme gibi farklı uygulamalar ile birlikte fotoğraftaki sorunların ortadan kaldırma fırsatı elde eden Google, bu sayede düşük çözünürlüklü fotoğraflarda dahil kolay bir şekilde destek sağlayabiliyor. Yapılan çalışmalar örnekler ile desteklendiği gibi örneklerde bu çalışmaların ne kadar etkileyici olduğu net bir şekilde görülebiliyor. Öyle ki küçük boyutlarda ve düşük çözünürlüklü fotoğraflarda başarılı bir şekilde büyütme işlemi yapabilen Google, gelecekte fotoğraf sorunlarını da minimuma indirebileceğini şimdiden göstermiş durumda.

Özellikle uygulamaların çalışma prensibi oldukça dikkat çekerken yüksek çözünürlüklü fotoğraftaki detayların kullanılarak fotoğrafların sorunsuz bir şekilde büyütülebildiği belirtiliyor. Tüm Bu çalışmalar özellikle fotoğraf üzerinde çalışma yapan kişiler için büyük bir kolaylık getirecek. Yapılan çalışmalar hakkında şu ana kadar net bir şekilde bilgiler paylaşılmazken yeni özelliğin nasıl kullanılacağı, hangi uygulamalarda ve platformlarda destekleneceği önümüzdeki günlerde paylaşılabilir.