Google Drive Bilgisayarı Yedekleyecek

Google bulut depolama servisi olarak bilinen Google Drive yeni güncelleme ile birlikte çok daha etkin bir hale gelecek.

Google Drive için yapılan son açıklamalarda bulut depolama servisinin sadece fotoğraf ve video yedekleme değil, daha fazla içeriği yedekleyerek kullanıcıların daha kolay bir şekilde cihazları kullanmasını sağlayacağı belirtildi. Şu anda dünya genelinde 850 milyon kullanıcı tarafından kullanılan Google Drive, 2 trilyonu aşkın dosya sistemi ile oldukça kapsamlı bir hizmet sunuyor.

Google Drive PC Yedekleme Hizmeti Verecek

Google Driver daha kapsamlı bir yedekleme aracı haline dönüştürmesi adına Google tarafından yapılan çalışmalar, kişilerin bilgisayarlarını dahi yedeklemesini sağlayacak. Yedekleme ve senkronizasyon uygulamasının bireysel kullanıcılara yönelik sunulacağını belirten Google, böylece bilgisayarların kolay bir şekilde yedeklenmesini ve böylece hiçbir veri kaybını oluşmamasını sağlayacak.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda önümüzdeki günlerde uygulamanın güncelleme alacağı ve güncelleme ile birlikte daha fazla içeriğin yedeklenmesi adına Özel seçeneklerin uygulamaya ekleneceği belirtildi. Mobil cihazlar dışında bilgisayarlarda da kullanılabilen Google Drive, pek çok farklı noktadan istenilen dosyalara ulaşılmasını sağlıyor ve bu bakımdan çalışma alanlarını çok daha genişletiyor, sınırları ortadan kaldırıyor.

Bilgisayarların yedeklenebilir duruma gelmesi ise özellikle bilgisayarlarda oluşacak ani arızalarda önemli bilgilere başka bilgisayarlardan ve platformlardan ulaşılmasını da mümkün kılacak. Bu açıdan önemli dosyalar üzerine çalışan kişilerin, Google Drive gibi bulut depolama sunucularını kullanması daha güvenli ve hızlı bir çözüm sunacak.