Google, Cloud Search Arama Aracını Başlattı

Google tarafından yapılan son açıklamalarda Google Cloud Search olarak adlandırılan yeni bir arama servisinin kullanıma alındığı duyuruldu

Arama motoru devi Google, Drive, Gmail, Siteler, Takvim, Dokümanlar, Rehber ve çok daha fazlası dahil G Suite'de kombine bir arama deneyimi sağlamak için makine zekasını kullanan Google Cloud Search olarak adlandırılan yeni bir aracı kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu araç daha önce Springboard olarak adlandırılmış ve yenilenen uygulama artık Google Cloud Search olarak resmen kullanıma sunuldu.

Google Cloud Search Ne İşe Yarayacak?

Temel olarak, Google Cloud Search hem kapsamlı arama ve hem de proaktif öneriler sunacak şekilde tasarlandı. Bu açıdan arama yapan kişilere arama kelimelerine yönelik sonuçlar sunduğu gibi içeriklere bağlı olarak farklı, ilgili öneriler de sunacak.

Bu araç ile kişiler yaklaşmakta olan bir toplantı programını hazırlayabilir veya kart tarzı tasarımında dikkat etmeniz gereken dosyaları Google Asistan'a benzer şekilde önerebilir. Bu bakımdan Google Cloud Search sadece arama noktasında görev almayacak. Aramanın çok daha ötesine geçerek kişilerin işlerinizi organize etme ve sorunsuz bir şekilde yürütmesinde etkin bir görev alacak.

Ayrıca, bu araç aramanın yanı sıra şirket dizininizde bulunan kişilere veya bilgilere ulaşmada da yardımcı olacak. Üstelik kişi listesinde yer alan birisi için Hangout ve Posta yoluyla bir görüşme hemen başlatılabilir.