Google Assistant'la birlikte Google App Alpha Güncellemesi Geliyor

Daha önce Google Apps Beta kanalına üye olanlar artık, Google Apps v6.13 güncellemesini "alfa" sürümüyle kullanmaya başladı.

Google App Alpha olarak sunulan güncelleme Pixel akıllı telefonlarda, Lite modunda ve çevrimdışı aramada Google Assistant'a ödeme bilgileri ekleme özelliği ile birlikte geldiği söyleniyor. Bu yenilikler kısa süre içerisinde dikkat çekerken, bu durumun bir de sürprizi vardı. Öyle ki Pixel telefonlarda görülen bu durum Pixel dışına da çıktı. Google Asistan da bu güncellemeyle birlikte Pixel olmayan telefonlar ile birlikte görüldü.

Ayrıca, v6.13 güncellemesi, Google Assistant'ı Samsung Galaxy Note 5, Nexus 6P ve daha pek çok Pixel olmayan akıllı telefonlara getiriyor.

Güncellemelerde Neler Var?

Güncellemeler ile birlikte gelen yeni özellikler arasında temelde web sayfasının düzenini daha az veri tüketen daha basit bir forma dönüştüren Lite modu var. Öyle ki Lite modu, özellikle zayıf ve düşük bağlantıya sahip olan kişiler için oldukça cazip bir seçenek sunuyor.

Güncellemeler ile birlikte cihazlara gelecek diğer bir özellik ise daha önce yaptığınız aramaları bir araya getiren 'Son' özelliği. Bu son bölümünde kişiler Google Assistant aracılığı ile arama yapacakları son kişileri de kolay bir şekilde görüntüleyebilecek. Yapılan bu güncellemeler, kullanıcılar adına yenilik ve kolaylık getirecek. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde güncelleme ile Pixel dışında da çıkacak yeniliklerin güncelleme ile alınması yeterli olacak.