Google Aramaları Artık ATM Ve Restoranlar Gösterecek

Google, kullanıcıların alakalı bilgileri hızlı bir şekilde almasını kolaylaştıran bir mobil arama güncellemesi yayınladı.

Android için Google Arama uygulaması şimdi, arama çubuğunun altında, hava durumu ve yakınlardaki restoranlar gibi pek çok konuyla ilgili bir dizi etiketlenebilir kısa yolları gösterecek. Takılabilir, değiştirilebilir kısa yollar, yaşam tarzı, araçlar, eğlenceli ve daha fazlası gibi farklı bölümlere ayrılmış durumda. Yakındaki benzin istasyonlarından, eczanelerden, marketlerden, hatta tatil yerlerini keşfetmek, uçuş biletleri ve rezervasyon yapma kısa yolları için kişilerin kısa yolun sağındaki küçük oka dokunması yeterli. Üstelik Tic-tac-toe, Solitaire, Fidget Spinner ve daha fazla oyunlar için de kısa yollara hızlı bir erişim eklenmiş durumda. Arama uygulaması, ICC tarafından mevcut ve geçmiş puanları, kriket haberleri ve genel takım sıralamaları gibi önemli maç istatistiklerini de sunacak.

Ayrıca, uygulama uçuş rezervasyonları, çeviri, hava durumu ve daha fazlasına hızlı erişim bölümünden sunacak. Google, yakında büyük anlar ve etkinlikler için yeni kısa yollar ekleyeceğini de söyledi. Android için en son Google Arama güncellemesi Hindistan'da sunuldu. İlk kez bu sene Mart ayında ise ABD’de güncelleme sunuldu.

Mobil arama için yapılan bu yenilikler aynı zamanda kişilerin ihtiyaçlarının daha hızlı bir şekilde karşılanmasını sağlayacak.