Google Arama Sistemleri Değişiyor

Google tarafından özellikle Arama motorunun gelişmesi ve değişmesi adına pek çok yenilik yapılırken yapılan son açıklamalarda kişisel aramanın ön plana çıkacağı duyuruldu

Google özellikle arama motoru üzerinde yapacağı çalışmalar sonrasında, kişilerin kişisel aramalarını dahi Google üzerinden yapmasını sağlayacak. Google arama motorunun yanı sıra kullanımda olan Google servisleri, kullanıcıların pek çok farklı ihtiyacını Google üzerinden karşılamasını sağlıyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerde itibaren Google üzerinden arama yapmaya başlayacak olan kullanıcılar diğer servislerdeki bilgilerine erişim sağlayacak.

Aramalar Kişiselleşiyor

Google fotoğraflar servisinde yer alan fotoğraflar ya da diğer uygulamalardaki içerikler Google arama ile alınabilecek. Arama motoru üzerinden arama yapan kullanıcılar kendi içeriklerini burada görme fırsatı elde edecek. Bu bakımdan yeni sistem oldukça merak uyandırdığı gibi kullanıcılar önümüzdeki dönemlerde bu yeni arama metodları sayesinde istediği içeriklere çok daha kolay bir şekilde ulaşabilecek. Bu açıdan yapılan açıklamalar sonrasında yeni sistemin bu alanda işlerini kolaylaştırması ve daha fazla dikkat çekmesi bekleniyor.

Son dönemlerde farklı servislerine yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar ile dikkat uyandıran Google, arama motoruna yönelik yapacağı yeniliklerle yine durumu cazip hale getirerek kullanıcı odaklı bir seçenek yaratmayı hedefliyor. Kişisel arama motoru ile ilgili paylaşılan ilk bilgiler sonrasında kullanıcıların büyük bir bölümü tedirginlik yaşarken, özellikle mevcut özelliğin kişisel olacağı ve kişilerin farklı kişilerin kişisel bilgilerini ulaşamayacağı ifade edildi. Bu sayede kullanıcıların herhangi bir şekilde güvenlik ile sorun yaşaması da mümkün olmayacak.