Gönül Ülkü Özcan'a veda

Tiyatrocu Gönül Ülkü Özcan için Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde tören düzenlendi.

Önceki gün akşam evinde hayatını kaybeden ünlü tiyatro sanatçısı Gönül Ülkü Özcan için tören düzenlendi.

Kadıköy Haldun Taner Sahnesinde düzenlenen törende, Gönül Ülkü Özcan'ın öz geçmişi okunduktan sonra veda konuşmaları yapıldı.

Özcan'ın ailesi adına oğlu Kılıç Işılay, yaptığı veda konuşmasında, "Öncelikle burada olmanızdan dolayı hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Anneciğim 17 yaşında tiyatroya başladı. 70 senede her gün en iyisini vermeye çalıştılar. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileriyle Türk tiyatrosuna bence yardım ettiler. Gülse Hanım'a buradan teşekkür etmek istiyorum, anneme yaptıkları yardımlar unutulmaz." dedi.

Veda konuşması yapan torunu Tarık Gündüz ise tek tesellilerinin şu anda dedesiyle buluşuyor olmaları olduğunu ve kendi ailesinin çekirdek bir aile olduğunu belirterek, bir daha böyle üzüntülü bir durumla karşılaşmamalarını arzu ettiğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur da, "Öncelikle sevgili ailesinin ve Türk tiyatrosunun başı sağolsun. Çok önemli ve değerli bir sanatçımızı kaybettik. Aynı zamanda Uygur ailesi için de bir baba dostunu kaybettik. Tiyatroya verdiği değer ve katkılarla ismini ölümsüzler arasına yazdırmıştır. Kendisiyle en son görüştüğümüz zaman Gazanfer'i çok özlediğini ve unutamadığını söylemişti. Biliyorum ki şu an yanına gitti ve cennette bulaşacaklar." ifadelerini kullandı.

Sanatçı, öğle namazını müteakip Üsküdar'daki Şakirin Camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verilecek.

AA