Gmail'de Yeni Dönem Başladı!

Google tarafından yapılan yeni açıklamada özellikle Gmail hesabı üzerinden farklı reklam stratejinin sürdürüleceği ifade edildi.

Özellikle Google, Gmail hesabı üzerinden gösterilen mailler için kullanıcıların mail hesaplarını tarıyor ve uygun reklamları gösteriyordu. Konu ile ilgili yapılan son açıklamalar da ise artık Google'ın e-postaları taramayacağı ve içeriklere dayalı bir reklam gösterimi yapmayacağı ifade edildi.

Postalar Okunmayacak

Önümüzdeki aylardan itibaren geçerli olacak bu kural sayesinde kullanıcıların posta güvenliğin sağlanacak ve hiçbir şekilde e-postaların taranması gerçekleşmeyecek. Böylece kullanıcılar daha kişisel ve özel bir kullanım elde edebilecek. Yapılan açıklamalarda Gmail üzerinden hesaplama yapılmayacak olsa da özellikle kişilerin Gmail dışında Google hareketlerinin takip edileceği ve buna bağlı olarak Gmail üzerinden reklam gösterimlerinin yapılacağı ifade edildi.

Bu açıklamalar ile birlikte özellikle Google ve Gmail için yeni bir dönem başlamış olacak. Kullanıcıların veri güvenliği sağlanacağı gibi Google diğer servisler üzerinden elde edeceği bilgilere dayanarak Gmail de reklam göstermeye devam edecek. Benzer uygulamalar Facebook ve Apple gibi pek çok farklı marka tarafından da yapılıyor. Özellikle e-postaların okunmayacak olması tüm kullanıcılardan memnuniyet yaratmayı başarmış durumda.

Özellikle reklam sistemlerini özel yapay zeka sistemleri ile desteklemede daha başarılı, hedef kitleye yönelik reklam gösterimi sağlayan Google bu konuda hem kullanıcıları memnun ediyor hem de kullanıcıların bu konudaki beklentilerini karşılamayı başarıyor.