Gmail, Spam Ve Kimlik Avı Mesajlarıyla Mücadele Edecek

Gmail için yapılan açıklamalarda güvenlik noktasında sistemin güncellendiği duyuruldu.

Google, spam ve kimlik avı mesajları ile mücadele etmek için Gmail'i yeni güvenlik özellikleri ile güncelledi. Bu özellikler, makine öğrenme yöntemini kullanarak erken kimlik avı algılama, kötü niyetli bağlantılar için tıklama uyarıları ve istenmeyen harici yanıtları içeriyor. Böylece kullanıcıların daha güvenli bir web deneyimi ve Gmail kullanımı mümkün olacak.

Makine Öğrenme Sistemi Destekleniyor

Google, makine öğrenmesinin, Gmail'in spam tespitinde% 99'dan fazla doğruluğa ulaşmasına yardımcı olduğunu iddia ediyor. En yeni güncelleme, Gmail'deki kötü amaçlı eklere karşı koruma sağlamayı da destekliyor.

Google'ın e-posta istemcisi, titiz kimlik avı analizi yapmak için e-postaları geciktiren özel bir makine öğrenme modelini kullanıyor. Geçtiğimiz ay, 100'den fazla Google Dokümanlar kullanıcısına benzer tehditler yollandığı gibi Google, yeni çalışmaları ile birlikte bu tip tehditleri sonsuza kadar ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırısında günden güne artış görülürken, Google çalışması bu artışın önlenmesinde önemli bir önlem olarak görülüyor. Son örnekler WannaCry ransomware ve Judy Android malware ile görülürken, yeni özellikler ile birlikte tüm bu zararlılara karşı önlem alınması hedefleniyor. Bu bakımadn güncelleme ile birlikte Gmail servisi ile güvenliği daha yüksek seviyeye çekebilmek mümkün olacak.