Gaziantep'te DEAŞ militanları kendini patlattı: 3 polis şehit oldu

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde DEAŞ hücre evine yönelik operasyon sırasında teröristler kendini patlattı. Patlamada 3 polis şehit oldu.

Gaziantep'e bağlı Şahinbey'de saat 12:45 sıralarında bir patlama meydana geldi. Patlamanın, güvenlik güçlerinin bir eve yönelik operasyonu sırasında yakalanacağını anlayan terör örgütü üyeleri kendilerini patlatmasıyla yaşandığı açıklandı. Olay yerine ambulans ve takviye polis ekibi sevk edildi.

3 POLİS ŞEHİT OLDU

Şahinbey ilçesine bağlı Güneykent Mahallesi'ndeki bir evde teröristlerin saklandığı ihbarı alan İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ekipleri, bölgenin giriş ve çıkışlarını zırhlı araçlarla kapattı. Daha sonra belirlenen eve giren ekiplerin operasyonu sırasında terör örgütü DEAŞ üyeleri kendilerini patlattı. Patlamada 3 polis şehit olurken, 4'ü Suriye uyruklu 8 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Vali Yerlikaya, bir süredir Alevi Kültür Derneğine yönelik "canlı bomba" saldırısı yapılacağı ihbarı bulunduğunu, ekiplerin buna yönelik çalışması sırasında terör örgütü DEAŞ'ın hücre evinin tespit edildiğini söyledi.

Operasyon için harekete geçen ekiplerin çalışması sırasında teröristlerin kendilerini imha ettiğini ifade eden Yerlikaya, kentin huzur ve güvenliği için DEAŞ, PKK ve FETÖ terör örgütlerine yönelik çalışmaların büyük bir kararlılıkla süreceğini vurguladı.

AA