Game of Thrones Emmy'den 3 ödülle döndü

Televizyon dünyasının Oscar’ları olarak bilinen Emmy Ödülleri sahiplerine verildi. En çok ödül kazanan yapım People vs. O.J Simpson: An American Crime Story oldu.

Televizyon dünyasının Oscar’ları olarak bilinen Emmy Ödülleri sahiplerine verildi. En çok ödül kazanan yapım People vs. O.J Simpson: An American Crime Story oldu.

Ödül töreninde en çok dikkat çeken yapım ise tüm dünyada ilgiyle takip edilen Game of Thrones oldu.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Emmy Ödülleri töreninde bu yıl en çok ödülü alan yapım People vs. O.J Simpson: An American Crime Story olurken en çok dikkat çeken yapım ise 2015 yılı boyunca dünyanın birçok yerinde ilgiyle takip edilen Game of Thrones oldu. yapım toplamda 3 ayrı dalda ödül kazandı.

Amerikan televizyon yapımlarına verilen 68. Emmy Ödülleri Los Angeles'taki Microsoft Tiyatrosu'nda yapılan törenle sahiplerine verildi.

Courtney B. Vance en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı

Televizyonun Oscar'ları olarak nitelendirilen ödüller için düzenlenen törende, O.J. Simpson cinayet davasını konu alan FX'in The "People vs. O.J. Simpson: An American Crime Story" (O.J. Simpson'a Halk: Bir Amerikan Suç Hikayesi) yapımı 5 dalda ödül kazanarak geceye damgasını vurdu. Sarah Paulson'a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü kazandıran yapım, Courtney B. Vance'yi de En İyi Kadın Oyuncu ödülü sahibi yaptı.

HBO için oldukça verimli geçen Los Angeles'taki ödül gecesinde Veep, Komedi dalının En İyi Filmi olurken, Julia Louis-Dreyfus'a da bu dalda En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı. Gecede Game of Thrones da 3 dalda ödülün sahibi oldu.

Emmy ödülleri’nde bu yıl ilkler de yaşandı

Gecede Orphan Black adlı yapım, Tatiana Maslany'e drama dalında En İyi Kadın Oyuncu, Mr. Robot'taki rolüyle de Rami Malik'e de bu dalda En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazandırdı. İki oyuncu da Emmy'deki ilk ödüllerini kazanmış oldu.

67. Emmy Ödülleri töreninde 12 dalda ödül kazanan HBO'nun draması Games of Thrones, bu yıl da 23 dalda aday gösterilirken, Fraiser'ın elinde bulunan 37 Emmy'lik rekoru kırıp kıramayacağı merak ediliyordu.

2016 Emmy Ödülü kazanan yapımlardan bazıları:

En İyi Drama: "Game of Thrones" (HBO)

En İyi Komedi: "Veep" (HBO)

En İyi Erkek Oyuncu, Drama: Rami Malek, "Mr. Robot"

En İyi Kadın Oyuncu, Drama: Tatiana Maslany, "Orphan Black"

En İyi Erkek Oyuncu, Komedi: Jeffrey Tambor, "Transparent"

En İyi Kadın Oyuncu, Komedi: Julia Louis-Dreyfus, "Veep"

En İyi Dizi: "American Crime Story: The People v. OJ Simpson" (FX)

En İyi Erkek Oyuncu, Dizi veya TV Filmi: Courtney B. Vance, "The People v. OJ Simpson"

En İyi Kadın Oyuncu, Dizi veya TV Filmi: Sarah Paulson, "The People v. O. J. Simpson: American Crime Story"
AA