Galaxy S8 Satışları Giderek Düşüyor

Samsung Galaxy Note 8 ve Samsung Galaxy S8 ile ilgili önemli gelişmeler var. İşte detaylar.

Samsung Galaxy Note 8 için Samsung bu yıl her zamankinden daha erken bir tanıtım düşünüyor. Bu konuyla ilgili son olarak gündeme gelen haberlerde ise Samsung Galaxy Note 8 için alınan kararın aslında Samsung Galaxy S8 etkisinde olduğu iddia edildi. Öyle ki Samsung Galaxy Note 8 modelini daha erkene çekerek piyasada yeni bir dönem başlatmak isteyen Samsung, aynı zamanda düşen Samsung Galaxy S8 satışlarından da en az etkisi almak istiyor.

Apple'ın 10. yıldönümü için piyasaya sürmesi beklenen güçlü iPhone modelinin de önüne geçmek isteyen marka, bu nedenle de Samsung Galaxy Note 8 modeli için radikal bir karar almak durumunda kaldı. Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus için 9.8 milyon satış yaptı. Ancak 12 milyon Galaxy S7 ve S7 Edge satıldığı göz önünde bulundurulduğunda S8 serisinde ciddi bir başarısızlık olduğu görülebiliyor. Raporlara göre satıştaki düşüş yaklaşık% 20 ve Samsung için bu raporlar oldukça endişe verici.

Samsung Galaxy Note 8 Nasıl Gelecek?

Şu ana kadarki mevcut bilgilere göre, Galaxy Note 8, mevcut en iyi Snapdragon 835 işlemci, 6GB RAM, 64 / 128GB dahili depolama kapasitesi (muhtemelen UFS2.1) ve 6.3-inç S8 benzeri sonsuzluk ekranı özellikli Quad HD + çözünürlükle gelecek. Bu bakımdan yeni model ile birlikte performans anlamında iyi bir durum yaratacak olan Samsung, Samsung Galaxy Note 8 ile yüksek satışları hedefliyor.