Flipboard v4.0, Artık Tasarımda Çok Daha Güçlü

Flipboard iki yıl içinde en büyük güncelleme olan büyük bir tasarım makeoverı duyurdu.

Flipboard tarafından yapılan yeni açıklamalar büyük bir yeniliğin habercisi olurken, uygulama sürüm 4.0'a geçiş yaptı. Bu uyarlama ile birlikte Flipboard daha aerodinamik ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Medya birleştirme uygulaması olarak piyasaya giriş yapan ve kısa sürede gelişme kaydeden Flipboard, bu konuda oldukça kararlı. Uzmanlar ve meraklılar tarafından belirli konulardaki kişiselleştirilmiş içeriği sunmak adına hazırlanacak veriler için Akıllı Dergiler olarak adlandırılan yeni bir özellik kullanıma alınıyor.

Yeni Özellikler Neler Getirecek?

Kullanıcılar, en sevdikleri web sitelerini ve sosyal yayınları seçerek artık içeriği daha farklı özelleştirebilecek. İçeriğin seçilmesi, fotoğraf, yemek, politika vb. çeşitli konularda makaleler ve hikayeler içeren birkaç küçük dergi hazırlanmasına olanak tanıyan Özel Dergiler yeniliği, bu açıdan teknik bilgisi zayıf olan kişiler de dergi ve benzeri kaynakların hazırlanmasında büyük bir kolaylık sağlayacak.

Flipboard, tercihlerinizden ve ilgi alanlarınızdan yararlanacak, takip ettiğiniz içeriğe benzer içerik, öyküleri toplayarak sunma noktasında da oldukça başarılı. Yapay zeka ile desteklenen Flipboard makine öğrenimi sayesinde kişilere özel seçenekler sunmayı başaracak.

Uygulamanın bu yeni yetenekleri kazanması kuşkusuz kullanım oranlarını arttıracak. Şu anda 100 milyon kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde bu rakam çok daha hızlı bir şekilde artış gösterebilir.