Firefox Focus Artık Android İşletim Sisteminde

Mozilla tarafından geliştirilen Firefox Focus, artık Android işletim sisteminde de yer alıyor. İşte detaylar.

Firefox Focus adı ile Mozilla tarafından geliştirilen yeni tarayıcı, artık Android işletim sisteminde de kullanılacak. Konuyla ilgili yapılan son paylaşımlarda, mobilde güvenliği sağlamak isteyen tüm kullanıcıların ücretsiz bir şekilde Firefox Focus kullanabileceği ifade edilirken, tarayıcının kısa sürede yüksek kullanım oranlarına ulaşması bekleniyor.

Mozilla Beklentileri Gerçekleştirdi

Mozilla tarafından kodlanan ve piyasaya sunulan Firefox Focus’un ilk merkezi iOS olmuştu. Android için de büyük bir beklenti yaratan Firefox Focus için beklentiler gerçekleşti ve uygulama markete yeni uygulama eklendi.

Firefox Focus Özellikleri Neler?

Firefox Focus kullanmak isteyenler, tarayıcıyı sistemine yükledikten sonra varsayılan olarak bu tarayıcıyı belirleyebilir. Böylece sistemde açılmak istenen herhangi bir link direk Firefox Focus üzerinden kolay bir şekilde açılabilir. Firefox Mobile Browsers kıdemli ürün müdürü Barbara Bermes tarafından yapılan açıklamalarda, Firefox Focus uygulamasının gizlilik ve güvenlik noktasında oldukça ideal odluğu ve bu bakımdan kullanıcılar için en güçlü alternatiflerden bir tanesinin Firefox Focus ile oluşturulduğu belirtiliyor.

Firefox Focus sayesinde kullanıcıların elde ettiği pek çok farklı avantaj yer alırken, açıklamalara göre ön plana çıkan özellikler şöyle;

Gizlilik ve güvenlik

Kullanıcıları izleyen reklamların engellenmesi

Takipte bulunan kodların ve yazılımların takip edilmesi

Varsayılan gelen özellikle reklam engelleme

Otomatik geçmiş silme

Tek sekmede çalışma