Firefox Artık Çok Daha Hızlı!

Firefox için yapılan açıklamalarda uygulamanın güncellendiği belirtildi.

Mozilla Firefox güncellemesi bellek kullanımının azaltılması, hızının artmasını sağladı. Bu bakımdan kullanıcıların daha hızlı ve daha az tüketim yapan bir Firefox kullanabilmesi mümkün. Tarayıcıda yapılan bu iyileştirmeler, tarayıcının çok daha iyi bir hale gelmesini sağlarken, beklentileri tam olarak hala karşılayabilmiş değil. Öyle ki kişilerin yeni tarayıcıda hala pek çok farklı problemi mevcut.

İstenilen bilgilere ulaşma noktasında kişilerin diğer tarayıcıları daha cazip bulması, Firefox kullanım oranlarının düşmesine neden olurken şimdi mühendisler bu sorunların üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Bugüne Kadarki En Cazip Tarayıcı

Özellikle yapılan son güncelleme ile 54. sürümüne yükseltilen Firefox için ürün Başkan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamalar, yapılan değişiklikler ile ilgili durumu özetliyor. Firefox Ürün Başkan Yardımcısı Nick Nguyen Firefox 54 için yaptığı açıklamada, “Firefox tarihinde yapılan en büyük değişim” diyerek çalışmaların ne kadar büyük bir değişim yarattığını da gözler önüne serdi.

Firefox ile ilgili yapılan bu güncelleme sonrasında durumun çok daha iyi bir hale geldiği ifade edilmiş olsa da şu ana kadar kullanıcıların değerlendirmeleri beklentilerin altında kaldı. Bu bakımdan yeni güncellemeler ile Firefox güncellemeler alarak daha iyi hale gelene kadar tarayıcı sektöründeki durumunun toparlanması çok mümkün görünmüyor.