Fırat Kalkanı Harekatı 72. gün: 104 hedef vuruldu, 22 DAEŞ’li etkisiz hale getirildi

Hudut güvenliğini sağlamak ve bölge halkının toprak bütünlüğüne destek olmak için başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı 72. gününde sürüyor.

DAEŞ ve PKK/PDY’nin bölgede yarattığı güvenlik tehlikesini bertaraf etmek, hudut güvenliğini korumak ve terör örgütlerine karşı direnen sivil halkın can güvenliği ve toprak bütünlüğünü korumak için Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı 72. gününde sürüyor.

Son edinilen bilgilere göre, harekatta DAEŞ’li 22 teröristin etkisiz hale getirildiği ve 11 muhalifin yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

6 meskun mahallede harekata devam ediliyor


Yeni Şafak’ta yer alan habere göre; Mare hattında muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu tarafından ileri harekata devam edilerek, Aktarin'in güneyindeki terör örgütü DEAŞ unsurlarınca ele geçirilen 6 meskun mahalde (Ak Burhan, Baruzah, Vash, Al Gharz, Tlatinah, Tiltanah) yeniden tam kontrol sağlandı. Temas hattından Bab istikametinde ileri harekata devam ediliyor.


345 km alanda kontrol sağlandı


Gün içindeki çatışmalarda 22 terör örgütü DAEŞ mensubu etkisiz hale getirildi, 11 muhalif yaralandı, destek sağlayan unsurlarda zayiat ve hasar meydana gelmedi. Muhalifler, 24 Ağustos'tan bu yana bin 345 kilometrekarelik alanda kontrolü sağladı.


100 DAEŞ, ve 4 PKK/PDY hedefi vuruldu


Tespit edilen 100 terör örgütü DAEŞ ve 4 PKK/PYD hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak teröristlerce kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silahlar ve araçlar etkisiz hale getirildi. Hava harekatıyla 14 DAEŞ mensubu etkisiz hale getirildi.
Yeni Şafak