Findex Kredi notu sorgulama

Findeks, 9 büyük bankanın müşterilerinin bankalar ile olan kredi ve kredi kartı ilişkileri üzerine bir puan hesaplama sistemidir.

Findex bir kredi kayıt bürosu olup 9 büyük bankanın oluşturduğu bu bilgi merkezinde müşterilerin bankalar ile olan kredi ve kredi kartı ilişkileri üzerine bir puan sistemi oluşturup bu puanı banka kredi notu olarak banka müşterilerine sunmaktadır. Findex kredi notu sorgulama işleminde öncelikle Findex.com sitesine en doğru ve en güncel bilgilerinizi girerek üye olmalısınız. Vatan bilgisayar kredi almak Odeabank sayesinde çok kolay.

Bu bilgiler TC kimlik bilgileri ve sizlere ait olan erişim bilgileridir. Bu bilgiler ile üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra sorgulama işlemlerinize geçebilirsiniz. Sorgulama aşamasında her sorgulama ücretlidir. Ücreti bir banka hesabınızı findex tanımlayabilir veya kredi kartı ile findex.com üzerinden yatırabilirsiniz. Findex banka kredi notu sorgulama işleminde sizlere geniş bir de analiz verilmektedir. Bu analizde bankalara olan toplam borçlarınız, toplam kredi ve kredi kartı sayınız, ödeme sıklığı ve ödeme alışkanlıkların gibi tüm bankacılık faaliyetleriniz ana başlıklar altında bir analiz ve grafikte sunulmaktadır. Eft saatleri sayesinde bankaların saatleri kaçırmayın.

Findex kredi notu sorgulama işleminde kredi notunun hesaplanmasında etkili olan parametreleri maddeler halinde ele alalım.

  1. Toplam kredi kartı borcunuzun miktarı banka kredi notunuzu etkileyen en temel unsurdur.
  2. Toplam kredi kartı borcunuz banka kredi notunuzu etkilemektedir.
  3. Toplam kredi ve kredi kartı sayısı banka kredi notunuza etki etmektedir.
  4. Banka kredisi, banka kredi kartı borcu ve varsa aylık ek limit kredi borcunuzu düzenli şekilde ödeyip ödemediğinize göre banka kredi notunuz etkilenmektedir.
  5. Banka müşterisinin yaşı, cinsiyeti gibi demografik yapısı ve aylık gelirleri banka kredi notuna etki eden unsurlardandır.

Banka kredi notu sorgulama işlemlerinde bir bankaya olan banka kredisi başvurusu veya banka kredi kartı başvurusu ve bu başvuruların olumsuz sonuçlanması banka kredi notunuzu düşürmektedir. Bu açıdan sürekli banka kredi kartı veya reddedilen banka kredisi talepleriniz ve başvurularınız banka kredi notunuzu düşürecektir. Başvuru işlemlerinizi borcunuzu ödeyerek notunuzun yükseltilmesi sonrası yapmanız çok daha isabetli olacaktır. Zira olumsuz sonuçlanan her bir kredi ve kredi kartı başvuruları sonrası banka kredi notu sorgulama işlemi yaptığınızda banka kredi notunun düştüğünü göreceksiniz.