FETÖ'cü eski asker kumpir satarken yakalandı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından TSK'dan ihraç edilen Kurmay Üsteğmen Levent Yağız, mahrem abisinin itirafı sonucu gözaltına alınarak tutuklandı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından TSK'dan ihraç edilen ve Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görev yapan Türk Yıldızları eski filo komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Ş.Ç. ile F-16 pilotları Kurmay Binbaşı A.C., Kurmay Yüzbaşı M.Ç. ve Kurmay Üsteğmen Levent Yağız tutuksuz yargılanmasına devam ediliyor. Daha önce ihraç olup tutuksuz yargılanan bu isimlerden Levent Yağız'ın FETÖ üyesi olduğu mahrem abisinin ifadesinde ortaya çıktı.

Kumpir satarken yakalandı

İddiaya göre, Levent Yağız'ın Hava Harp Okulu 3. sınıfta ve İzmir uçuş okulunda FETÖ tarafından bağlı olduğu asker abileri belirlendi. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Yağız, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda birlikte görev yaptığı Türk Yıldızları eski filo komutanı Ş.Ç. ve diğer iki F-16 pilotuyla merkez Selçuklu ilçesinde açtıkları kumpir ve waffle satışı yapan kafede yakalandı.

Selçuk Üniversitesi yakınına işletme açmışlar

Diğer örgüt üyesi pilotları ve bağlantılarını gizleyen Levent Yağız emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Selçuk Üniversitesi civarına öğrencilerin yoğunlukta olduğu bölgeye işletme açan 4 pilot işyerinde satış yaparken de görüntülendi.