FETÖ yeni lider arayışında

15 Temmuz gecesi yaşanan başarısız darbe girişiminin ardından çözülme sürecine giren FETÖ’de Fethullah Gülen’in iadesi halinde yerine yeni bir lider getirilecek.

15 Temmuz gecesi yaşanan başarısız darbe girişiminin ardından soruşturmalar ve düzenlenen operasyonlarla birlikte kırılma noktasına gelen Fethullahçı Terör Örgütü’nde (FETÖ) örgüt lideri Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmesi ya da yaşanması muhtemel herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşması durumunda yerine yeni bir ismin getirileceği konuşuluyor.

Hürriyet’in haberine göre, Fethullah Gülen’e en yakın ekipte yer aldığı bilinen Mehmet Ali Şengül, Cevdet Türkyolu, Osman Şimşek ve Ahmet Kurucan’ın isimlerinin konuşulduğu ama Şengül’ün yeni lider olarak daha uygun görüldüğü ifade ediliyor.

Örgüt tutuklanmalar ve örgütü terk edenler nedeniyle molla grubuna yeni üyeler seçmeye de başladı.

Tutuklanan örgüt üyeleri için her cezaevinde, cezaevi imamı belirleyen örgüt bu imamlar üzerinden ‘moral motivasyon’ çalışmaları yapıyor. FETÖ üyelerinin, toplu halde namaz kıldıkları, başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a olmak üzere ‘beddua’ seansları yaptıkları da bildirildi.

Hazırlanan raporda örgüt içindeki itirafçılığı önlemek için tutuklananlara 2 ay içinde serbest bırakılacaklarına dair haber gönderildi.
Hürriyet