FETÖ bağlantılı olduğu düşünülen TÜBİTAK çalışanları gözaltına alındı

TÜBİTAK’ın Gebze Yerleşkesi'ne Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) operasyonu gerçekleştirildi. Bazı şüpheli görülen kişiler gözaltına alındı.

15 Temmuz Cuma gecesi FETÖ tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamındaki operasyon ve gözaltılar sürdürüyor.

Güvenlik kuvvetleri en son TÜBİTAK’ın Gebze Yerleşkesi’ne gerçekleştirdikleri FETÖ operasyonunda şüpheli kişileri gözaltına aldı. Yerleşkede yapılan araştırmalar ve aramalar sonucunda şüpheli kişiler gözaltına alındı.

Kocaeli’de FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturmalar kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Gebze Yerleşkesi’nde, polis ekiplerince aramalar yapıldı. Arama sonucunda şüpheli kimseler polisler tarafından gözaltına alındı.

Konuyla ilgili edinilen bilgilere göre, soruşturma kapsamında Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’ndeki birimlerde arama yaptı. Polis ekipleri bazı şüpheli kişileri gözaltına alırken ayrıca bazı dokümanlar ve belgelere de el koydu.

AA