Fenerbahçe'nin uçağı Budapeşte'ye zorunlu iniş yaptı

Manshester United karşılaşması için İngiltere'ye giden Fenerbahçe kafilesini taşıyan uçak, Budapeşte'ye zorunlu iniş yaptı.

UEFA Avrupa Ligi karşılaşması için İngiltere'ye giden Fenerbahçe kafilesini taşıyan uçak ön camının çatlaması nedeniyle Budapeşte'ye zorunlu iniş yaptı. Yola devam etmek üzere ikinci bir uçağın Budapeşte'ye gitmesi bekleniyor.

BÜYÜK TEHLİKE ATLATILDI

Fenerbahçe'ye UEFA Avrupa Ligi'nde rakibi Manchester United'le yapacağı maç için İngiltere'ye taşıyan uçak acil iniş yaptı. Uçağın ön camının bir cismin çarpması nedeniyle çatladığı belirtiliyor. Çatlağın büyümesi üzerine uçağın acil iniş yaptığı ve Fenerbahçe kafilesinin havada büyük bir tehlike atlattığı belirtildi. Fenerbahçe kafilesinin uçaktan indiği ve Budapeşte havalimanında beklediği belirtildi.

FENERBAHÇE'DEN RESMİ AÇIKLAMA

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Fenerbahçemizi taşıyan uçağın Budapeşte'ye acil iniş yaptığının duyulması üzerine Borajet Havayolları, İstanbul'dan ikinci bir uçağı Budapeşte'ye doğru yola çıkardı. Bu uçak Budapeşte'deki kafilemizi alarak Manchester'a ulaştıracak." denildi.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'TAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Galatasaray ve Beşiktaş kulüpleri resmi twitter hesaplarından yaptıkları açıklamayla Fenerbahçe kafilesine geçmiş olsun dilekleri ilettiler.

MANCHESTER HAVAALANI DA BİR SÜRE UÇAK İNİŞ KALKIŞINA KAPANDI

Öte yandan gelen sok dakika bilgisine göre, bir uçağın arızalanması üzerine Manchester Havaalanı da bir süre uçak iniş kalkışlarına kapatıldı. Fenerbahçe kafilesini zorlu deplasman önce yorucu bir yolculuk bekliyor.