Facebook'tan Snapchat Kopyası: Flash!

Farklı sosyal medyalara yönelik kopyalama işlemleri ile bugüne kadar oldukça eleştirilen Facebook, şimdi Snapchat'in bir benzerini yaratmaya başlıyor.

Snapchat canlı yayınlarıyla dikkat çeken bir servis olduğu gibi Facebook tarafından yapılan son proje Snapchat'in tamamen kopyası olarak tanımlanıyor. Yeni uygulamaya Flash adının verildiği belirtilirken uygulamanın kısa süre içerisinde Kullanıma sunulabileceği paylaşıldı. İşte uygulama ile ilgili en önemli detaylar.

Sadece Android'de Geliyor!

Android platformuna yönelik geliştirilen uygulama başlangıç aşamasında sadece Android sistemlerinde çalışacak. Önümüzdeki dönemlerde iOS işletim sistemi gibi farklı işletim sistemlerine yönelik güncellemelerin de yapılması beklenen uygulama, böylece daha fazla kişi tarafından kullanılabilecek.

Filtreler Unutulmamış

Uygulama için en çok dikkat çeken detay ise Snapchat'te alışkın olduğumuz filtrelerin kullanıma sunulması. Fotoğraf çekimlerinin ardından kişilerin bu içeriklerini farklı filtreler ile zenginleştirileceği belirtilirken tüm bu işlemler sayesinde Snapchat benzeri bir platform kullanıcılara Facebook tarafından artık resmen sunulmuş olacak.

Daha önce hikayeler gibi özellikleri kopyalayarak Instagram ve Facebook gibi platformlara ekleyen Facebook şimdi sistemin tamamını kopyalayarak yeni bir uygulama yaratacak. Tüm bu çalışmalar kuşkusuz Facebook için önemli bir gelişme sağlayacak. Kullanıcılar tarafından başlangıçta eleştiri almış olsa da yine yoğun bir şekilde kullanılması bekleniyor. Zira farklı uygulamalar için de başlangıçta eleştiri yapılmış olsa da kullanıcılar bu sistemleri kullanmakta oldukça istekliydi.