Facebook’ta Hikayeler Masaüstüne Geliyor

Facebook, masaüstü versiyonu için hikayeleri test etmeye başladı.

Facebook Hikayeleri’nin daha geniş bir sürümünün yakında çıkacağını doğruladı. Hikayeler için yapılan bu açıklama aynı zamanda mobil sonrasında pek çok yeniliğin masaüstüne geleceğinin de ilk sinyallerini verdi.

Bu sene Mart ayında Facebook'un mobil uygulaması için başlatılan Hikayeler, bir günden sonra kaybolan fotoğraf ve videoları paylaşmanıza olanak tanıyan bir Snapchat kopyasından öte bir şey değildi. Özelliklerin masaüstü sürümü ise hikayelerin tarayıcılardan görüntülenmesine olanak tanıyacak. Bu bakımdan masaüstü versiyonu ile birlikte hikayeler daha yüksek kullanım oranlarına sahip olabilir. Üstelik paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre, Facebook Hikayeleri, Haber Kaynağı'nın sağ köşesine yerleştirilecek.

Hikayeler Neler Getirecek?

Instagram'ın Instagram Öyküleri'ndeki başarısı sonrasında hikayeler Facebook için bir tecrübe haline geldi. Facebook ayrıca Instagram Öyküleri'ne benzer Messenger Day'ı de yayınladı. WhatsApp dahi 250 milyon kullanıcısına yönelik WhatsApp Status ile benzer bir özelliği sunmaya başladı.

Habercilerini kaybetmemek ve platformdaki kullanıcı katılımını artırmak istemediğinden, Facebook'un mobil uygulaması için Hikayeler başlatması sosyal ağın haklı olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, 2 milyar kullanıcının kaç tanesinin masaüstünde Facebook Hikayeleri’ni kullanacağı da merak ediliyor.