Facebook'ta bu iki kişiyi engelleyemezsiniz!

Facebook’ta kişilerin kurucu Mark Zuckerberg'in profilini engellemesi mümkün değil. Aynı zamanda Zuckerberg ile birlikte eşi de engellenemeyen diğer kişi.

Bilindiği gibi Facebook kullanıcıları bazı kişileri engelleme olanağına sahip. Üstekil bu konuda herhangi bir kriter de yok. Facebook ayarları üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte kolay bir şekilde istediğiniz kişiyi engel listesine koyabilirsiniz.

Veteknoloji.net'in haberine göre; Facebook için geliştirilen yazılımlarda iki kişinin engellenmesi mümkün olmuyor. Üstelik gündeme gelen bu haberlerin üzerine Facebook’tan resmi bir açıklama da geldi. Açıklamalara göre; güncel algoritmalara göre Facebook’ta kişilerin Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in profilini engellemesi mümkün değil. Engellenemeyen diğer bir kişi ise Zuckerberg'in eşi.

HATA UYARISI VERİYOR
Facebook’ta engelleme işlemlerini yapmak isteyen kişilere sistem tarafından hata mesajı yayınlanıyor. Bu bakımdan sistemde Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan'in profilinin engellenmesi alınan önlemler ile birlikte engellenmiş durumda.

Facebook’ta yaşanan bu durum Twitter’da ise yaşanmıyor. Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey dahil olmak üzere sistemdeki tüm kullanıcılar kolay bir şekilde engellenebiliyor.