Facebook Yorumlara GIF Desteği Geldi

Facebook son dönemlerde yaptığı yenilikler ile kullanıcılarının dikkatine çekerken yorumlara GİF desteğinin geldiği açıklandı.

Facebook özellikle yorum bölümlerinin canlı olması sayesinde oldukça etkileşimli bir sosyal ağ olmayı başarıyor. Bu konuda yapılan açıklamalarda, özellikle yeni bir özelliğin daha sisteme eklendiği belirtilirken Facebook yorum bölümlerinde kullanıcılar artık GIF paylaşabilecek.

GIF Gönderme Mümkün!

GIF gönderme özelliğini uzun zamandan beri test eden ve beta kullanıcılarına sunan Facebook, yapılan çalışmalar sonunda stabil versiyonu sunmayı başardı. GIF'lerin doğrudan yorum alanında paylaşılabilecek olması, kullanıcıların bu konuda oldukça kolay bir şekilde içerikleri hareketlendirmesini sağlayacak. Pek çok farklı servis üzerinden içerik paylaşabilecek olan kullanıcılar, Facebook uygulamasını güncelleyerek bu yeni özelliği denebilecek.

Messenger’de Çok Sevilmişti

Özellikle Facebook Messenger üzerinden yaptığı güncelleme ile GIF gönderme işlemlerini daha da etkin hale getiren Facebook, sadece 2016 yılı içerisinde 13 milyar GIF'in sadece Facebook Messenger üzerinden paylaşıldığını duyurmuştu. Bu bakımdan yenilenen özellik, Facebook kullanımını daha da etkin hale getirecek ve paylaşımların daha da hareketli hale gelmesini sağlayacak. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda GIF paylaşımının herhangi bir şekilde ücrete tabi olmayacağı belirtilirken kullanıcıların bu yeni özellikten yararlanabileceği ifade edildi.

Bu açıdan önümüzdeki günlerde güncellemeler ile birlikte daha fazla kişi tarafından GIF’lerin kullanılması bekleniyor.