Facebook Ücretsiz WiFi Noktalarını Gösterecek

İnternet bağlantısı konusunda kullanıcılara yardımcı olmak isteyen Facebook, artık ücretsiz wifi noktalarını gösterecek.

Geçtiğimiz sene içerisinde test çalışmaları yapılan ve son hali verilen yeni özelliğin ücretsiz olarak tüm kullanıcılara sunulacağı ifade edilirken bölgedeki ücretsiz wifi noktalarını kolay bir şekilde öğrenebilecek olan kişiler, bu bölgelerden internet hizmeti alabilecek.

2016 Yılında Deneniyordu

Özellikle 2016 yılında sadece birkaç ülkede test amacıyla kullanıma açılan özellik bu dönemlerde oldukça dikkat çekmişti. Yapılan yeni açıklamalarda ise ücretsiz wifi noktalarının bulunabilmesi adına, yenilikten herkesin yararlanabileceği belirtildi. Türkiye'de de kullanıma sunulacak olan bu özellik için en önemli detay işletmelerin bu konuda destek vermesi. Öyle ki Google wifi noktalarını gösterebilmek adına ücretsiz wifi hizmeti veren işletmelerin bu sisteme kayıt yapması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle kullanıcıların internet hizmetini almak için merkeze başvurmasını isteyen tüm işletmelerin, bu özelliği kullanabilmesi adına başvuru yapması gerekiyor.

Başvurunun onaylanmasının ardından Facebook haritalarda gösterilmeye başlayacak olan ücretsiz wifi desteği, kullanıcıları bu bölgeye çekecek ve böylece ücretsiz wifi hizmeti ile pek çok kişi hizmetlerini daha iyi bir şekilde sunma imkanı elde edecek. Facebook tarafından geliştirilen bu yeni özellik, tüm dünya genelinde kullanılacağı gibi özellikle Facebook kullanım oranları da artıracak. Kullanıcılar internet ihtiyacını karşılayabilmek için dahi Facebook üzerinden ücretsiz wifi noktalarını inceleyecek.